دانش بنیان کالا

تصویب ۱۳۰۰ میلیارد تومان برای تسهیلات صادراتی توسط مجلس در بودجه ۹۷

معاون صادراتی وزیر و ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران در گردهمایی مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت از تصویب ۱۳۰۰ میلیارد تومان برای تسهیلات صادراتی توسط مجلس در بودجه ۹۷ خبر داد.

لینک منبع

شرط کالاهای رقابتی، داشتن خدمات رقابتی

همایش تجلیل از صادرکنندگان برتر استان آذربایجان غربی با حضور استاندار اذربایجان غربی، سرپرست توسعه بازارهای صادراتی سازمان توسعه تجارت ایران، مشاور وزیر کشور، مقامات و مدیران استان و فعالین بخش خصوصی برگزار شد.

لینک منبع

تأمین مالی پروژه های مشترک، مهمترین چالش پیش روی ایران و اسپانیا

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در دیدار با مدیرکل تجارت بین الملل و سرمایه گذاری وزارت اقتصاد، صنعت و رقابت پذیری کشور اسپانیا بر ضرورت تلاش به منظور ایجاد فرصت های سرمایه گذاری میان دو کشور تاکید کرد.

لینک منبع

همگرایی بخش خصوصی و دولت برای تدوین برنامه جامع گردشگری

رئیس گروه گردشگری سازمان توسعه تجارت ایران از برگزاری بیست و نهمین جلسه کمیسیون گردشگری، اقتصاد ورزش و اقتصاد هنر اتاق ایران، با عنوان راهبردهای توسعه و همکاری با کارگروه توسعه صنعت گردشگری مستقر در سازمان توسعه تجارت ایران خبر داد.

لینک منبع

نخستین ارز دیجیتال کشور پیاده سازی می شود/ فراخوان متخصصان این حوزه از سوی دولت

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

نخستین ارز دیجیتال کشور پیاده سازی می شود/ فراخوان متخصصان این حوزه از سوی دولت

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پیاده سازی نخستین ارز دیجیتال کشور به صورت آزمایشگاهی خبر داد.

به گزارش وب سایت مجمع تشکل های دانش بنیان ایران(ICKA)، محمدجواد آذری جهرمی در صفحه اینستاگرام خود با اعلام این خبر افزود: دنیا در حال تحول است و یکی از این تحولات، «ارزهای دیجیتال» هستند.

رویکرد انفعالی در فناوری منجر به انفعال حاکمیت می شود

وی گفت: رویکرد انفعالی در خصوص فناوری و انتظار دستگاه ها از یکدیگر طبیعتا باعث عقب‌ماندگی و در نهایت انفعال حاکمیت خواهد شد.

 

جهرمی ادامه داد: بر این اساس و با استفاده از ظرفیت های موجود ارتباطات و فناوری اطلاعات در عرصه بانکداری و نظام مالی و نیز ظرفیت بالای جوانان کشور، در جلسه‌ای که با هیات مدیره پست بانک ایران داشتم، مقرر شد این بانک با اعلام فراخوان و شناسایی نخبگان در این عرصه گام بردارد.

وی ادامه داد: بر همین اساس نخستین ارز دیجیتال کشور را به صورت آزمایشگاهی پیاده سازی و این مدل را برای بررسی و تایید به نظام بانکی کشور عرضه می کنیم.

 

به گزارش مهر، وزیر ارتباطات از همه کسانی که در این حوزه تخصص دارند دعوت کرد در فراخوان پست بانک حضور فعالانه داشته باشند.

 

The post نخستین ارز دیجیتال کشور پیاده سازی می شود/ فراخوان متخصصان این حوزه از سوی دولت appeared first on مجمع تشکلهای دانش بنیان ایران.

لینک منبع

سونی هم وارد خدمات تاکسی گرفتن بی دردسر با شبکه هوش مصنوعی می شود

رقابت شرکت های ژاپنی برای استفاده از هوش مصنوعی در تاکسی یاب ها

سونی هم وارد خدمات تاکسی گرفتن بی دردسر با شبکه هوش مصنوعی می شود

اگر چه نام شرکت سونی در زمینه ارائه خدمات تاکسی یاب هوشمند، چندان شناخته شده نیست، اما این شرکت قصد دارد با استفاده از فناوری هوش مصنوعی در این حوزه هم فعال شود.

به گزارش وب سایت مجمع تشکل های دانش بنیان ایران(ICKA) به نقل از انگجت، سونی در حال مذاکره با چند شرکت تاکسیرانی برجسته در ژاپن است تا یک پلتفرم تاکسی یابی قدرتمند مبتنی بر هوش مصنوعی طراحی کند.

 

به گزارش مهر، این پلتفرم از الگوریتم ویژه ای بهره می گیرد که در زمینه فراخوان تاکسی برای اعزام به محل حضور مسافر و همچنین رساندن وی به مقصد با شاخص های متعددی مانند شرایط ترافیکی، وضعیت آب و هوا، حوادث غیرمترقبه و راه بندان های پیش بینی نشده و غیره است.

 

هنوز مشخص نیست این خدمات از چه زمانی ارائه خواهند شد و یا اینکه در کشورهایی به غیر از ژاپن نیز در دسترس خواهد بود.

در ژاپن استفاده از خودروهای خصوصی و شخصی به عنوان تاکسی ممنوع است. بنابراین طرح تازه سونی از شانس بالایی برای موفقیت برخوردار است.

 

گفتنی است؛ تویوتا در این زمینه رقابت جدی با سونی دارد و از جمله ۷۰ میلیون دلار بودجه به طراحی برنامه موبایلی به نام ژاپن تاکسی اختصاص داده است که دسترسی سریع به تاکسی را با استفاده از خدمات هوش مصنوعی ممکن می کند.

The post سونی هم وارد خدمات تاکسی گرفتن بی دردسر با شبکه هوش مصنوعی می شود appeared first on مجمع تشکلهای دانش بنیان ایران.

لینک منبع

سامسونگ قدرتمندترین حافظه اس اس دی جهان را روانه بازار کرد/ ذخیره سازی ۵۷۰۰ فیلم روی حافظه ۱۶ترابایتی با کیفیت فوق دقیق!

سامسونگ قدرتمندترین حافظه اس اس دی جهان را روانه بازار کرد/ ذخیره سازی ۵۷۰۰ فیلم روی حافظه ۱۶ترابایتی با کیفیت فوق دقیق!

 

شرکت سامسونگ پرظرفیت ترین حافظه اس اس دی دنیا را روانه بازار کرده است که به میزان ۳۰.۷۲ ترابایت داده ظرفیت ذخیره سازی دارد و می تواند۵۷۰۰  فیلم سینمایی را ذخیره کند.

 

به گزارش وب سایت مجمع تشکل های دانش بنیان ایران(ICKA) به نقل از ورج، تا به حال سابقه نداشته که حافظه های اس اس دی ۲.۵ اینچی بتوانند چنین حجمی از اطلاعات را در خود جای دهند.

 

حافظه یادشده که PM۱۶۴۳ نام دارد، متشکل از ۳۲ لایه یک ترابایتی از حافظه های فلش NAND است که روی هر یک از آنها ۱۶ زیرلایه متشکل از تراشه های V-NAND برای ذخیره کردن ۵۱۲ گیگابایت اطلاعات در نظر گرفته شده است.

 

به گزارش مهر، کاربران می توانند ۵۷۰۰ فیلم سینمایی با کیفیت فوق دقیق را روی چنین حافظه ای ذخیره کنند. سامسونگ پیش از این یک حافظه ۱۶ ترابایتی را هم برای ذخیره سازی انواع اطلاعات عرضه کرده بود.

 

اگر چه پیش از این سیگیت یک حافظه اس اس دی ۶۰ ترابایتی عرضه کرده بود، اما این حافظه به صورت ۳.۵ اینچی طراحی شده بود که چندان مورد توجه قرار نگرفت.

گفتنی است؛ سرعت خوانش و نگارش اطلاعات روی این هارد دیسک به ترتیب به ۲۱۰۰ و ۱۷۰۰ مگابایت در ثانیه می رسد که سه برابر بیشتر از هارد دیسک های مشابه است. قیمت این حافظه هنوز اعلام نشده است.

The post سامسونگ قدرتمندترین حافظه اس اس دی جهان را روانه بازار کرد/ ذخیره سازی ۵۷۰۰ فیلم روی حافظه ۱۶ترابایتی با کیفیت فوق دقیق! appeared first on مجمع تشکلهای دانش بنیان ایران.

لینک منبع

با همکاری صندوق حمایت از صنایع الکترونیک برگزار می شود: حضور شرکت‌های ایرانی در نشست سالیانهTRA اتریش

نشست سالیانهTRA اتریش با محوریت حمل و نقل هوشمند و خودروهای الکتریکی طی روزهای ۲۷ تا ۳۰ فروردین ماه سال آینده(۱۶ – ۱۹ اپریل ۲۰۱۸) برگزار می شود.

لینک منبع

Language »