منوی دسته بندی

مطالعات امکان سنجی


امکان سنجی در واقع به معنای امکان تحقق پذیر بودن یک برنامه و یک فعالیت در سطوح گوناگون است، مشروط به اینکه شرایط و بسترهای اولیه و مقدماتی برای اجرای آن برنامه فراهم شده باشد. به عبارتی امکان سنجی یک مطالعه مقدماتی است به منظور تعیین احتمال موفقیت پروژه وایده مورد نظر، قبل از آنکه در دنیای واقعی شروع به فعالیت نماید.


مطالعات امکان سنجی یک ایده، پروژه و یا حتی یک بیزینس را بررسی می کند.هدف این آنالیز تاکید بر امکان وجود برخی مشکلات است که پروژه با آن برخورد می کند و خروجی آن نشان می دهد که پروژه چگونه پیش برود. این آنالیز همچنین تحلیلاتی را از قبیل مقدار لازم پشتوانه مالی و اوضاع رقابتی ارائه می دهد. بررسی این مطالعات و یافتن راه حل برای مشکلات، استراتژی مناسبی برای بازاریابی و جذب سرمایه گذار است.

با انواع مطالعات امکان سنجی که گروه دانش بنیان کالا در تهیه و تدوین آنها در سال های متمادی خبره شده و توان همکاری و مشاوره به کارآفرینان عزیز را داراست آشنا شوید.

  1. مطالعات فنی: بررسی مکان بیزینس، مواد و نیروی لازم و تکنولوژی مورد نیاز و همچنین وسایل تحویل خدمات در این بخش انجام می شود.
  2. مطالعات بازار: توصیف صنعت و ظرفیت بازار حال حاضر و آینده و همچنین بررسی رقابت و تخمین های فروش و خریدار های احتمالی در این بخش انجام می شود.
  3. مطالعات مالی: بررسی و تعیین میزان پول و سرمایه مورد نیاز و همچنین سود حاصل از سرمایه گذاری در این بخش انجام می شود.

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره در زمینه مطالعات امکان سنجی با همکاران ما تماس حاصل فرمائید.

02140883719

02188987131

09100391245