منوی دسته بندی

کشت، فرآوری و فروش کینوا

کینوا Quinoa گیاهی است که به خاطر دانه‌های خوراکی‌اش کاشته می‌شود.  و نحوه طبخ دانه‌های آن مشابه برنج است. کینوا یکی از کهن‌ترین خوراکی‌های جهان است که کشور پرو Peru را به‌عنوان مبدا آن معرفی کرده‌اند. این گیاه که منبعی بسیار غنی از پروتئین است، به‌تازگی طرفداران خود را در سراسر جهان پیدا کرده است و در کشور ما نیز می‌توان از فروشگاه‌های معتبر آن را خریداری کرد.


سال 95 بود که توسط تیم تحقیقات واحد کشاورزی گروه دانش بنیان کالا، مساله مهم «شوری خاک و آب برخی نقاط کشور» را هدف پژوهش (در قالب مطالعات درون ساختاری و غیرقابل انتشار) قرار دادیم.

در مراحل پایانی تحقیقات پس از آسیب شناسی مفصل، جهت حل معضل و ارائه راهکارها، یکی از پیشنهادات وارده، کشت کینوا در مناطق دارای آب و خاک شور بود؛

بنابراین بعد از تحقیقات متمرکز و مطالعه بازار تخصصی محصول کینوا، تصمیم به کشت این محصول گرفتیم و شرکت همیار کشاورز توسعه پایدار نیز مامور مدیریت کشت و فرآوری شد، تا با تلفیق تجربه و دانش کشاورزی نوین، این امر تولیدی و تازه را در کشور به سرانجام رساند.

در حال حاضر نیز به لطف خداوند متعال، تلاش بی وقفه همکاران و مشاورین توسعه بازار گروه دانش بنیان کالا، مراحل بازاریابی و فروش محصول کینوا آغاز شده و بنابر استراتژی های طراحی شده توسط مدیران ارشد مجموعه درحال پیشروی است. لذت و بالندگی ما در موضوع تولید کینوا به آن جهت است که از مراحل اولیه تا نهایی یعنی کاشت، داشت، برداشت، فرآوری و بازاریابی و فروش این محصول تماما ماحصل علم، تجربه و تلاش های همکاران عزیزمان در دایره داخلی مجموعه بوده و هیچ گونه اتکایی به خارج از گروه وجود نداشته است.

به امید روزهای طلایی در آینده…